Елена и Ирена, фолк муабети наместо настапи на свадби и турнеи

Елена и Ирена, фолк муабети наместо настапи на свадби и турнеи

пред 3 месеци

Фолк-пејачките Елена Велевска и Ирена Спасовска, денеска беа на заеднички ручек во еден од скопските ресторани. Ирена се пофали со заедничка фотографија и напиша дека храната е повкусна кога е зачинета со убаво друштво.

Во екот на пандемијата и двете пејачки прават пауза од настапите.

За потсетување, на почетокот на годината, Ирена објави дека за првпат во својата кариера Новата година ја поминала во домашна атмосфера и дека нејзините обожаватели не можеле да имаат дочек во кој таа ќе ги забавува.

Ирена Спасовска: Пола милион легна на сметка на музичарите, а јас првпат славев Нова година дома

Share

AnimeHeaven animeheaven unblocked: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 9

AniWatch free anime: Fairy Tail (Dub) (https://aniwatch.pro/m/YVm4) Episode 175

Scroll to Top