Журка во Маврово за 33. роденденот на Атанас, оти меракот последен умира

Журка во Маврово за 33. роденденот на Атанас, оти меракот последен умира

пред 1 година

Актерот Атанас Атанасовски го прослави својот 33 роденден. Тој вчера објави неколку фотки од роденденската прослава во Маврово заедно со сопругата Александра и нивните две деца.

„Да си најсреќен. Те подмладив“, му вели Александра на својот сопруг во објавата за роденденот.

По журката дома, парот замина во некое од мавровските кафулиња на прослава. „Меракот последен умира“, велат на фотките од забавата.

Атанас и Бела се неколку години во брак и ги имаат децата Павле и Една.

 

Share
Scroll to Top