Започна акцијата „Купи билет за спас на Вардар“

Започна акцијата „Купи билет за спас на Вардар“

пред 12 месеци

Деновиве започна акцијата „Купи билет за спас на Вардар“, која ја поттикнаа навивачката група Комити. Ваквата акција има за цел да се соберат средства, за да му се помогне на клубот кој во моментов е во тешка финансиска состојба.

 

„Секој билет значи, секој билет е еден чекор поблиску до целта, за секој билет Вардар ќе ви биде благодарен, но сакајќи да дадеме на значење на историските години за ФК ВАРДАР: 47 билети за спас на Вардар ќе значат пред се признание за вашето лично учество, но и вашето име ќе биде запишано на клубските ѕидини покрај забележителните моменти од богатата клубска историја. 87 или повеќе билети за спас на Вардар ќе ви доделат сертификат заверен од ФК Вардар, како признание за вашето лично или учеството на вашето здружение, организација, компанија во борбата за спас на Вардар“, стои во соопштението.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime Redo of Healer

watch anime 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

english dubbed anime Your Lie in April

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

4anime biz Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Scroll to Top