Зеро бренд го прослави првиот роденден – година исполнета со креација, грациозност и уникатни модели во македонија

Зеро бренд го прослави првиот роденден – година исполнета со креација, грациозност и уникатни модели во македонија

пред 1 година

Модната куќа ЗЕРО одбележува една година од своето постоење.

По повод првиот роденден, брендот промовираше специјална колекција на свечени тоалети, кои се вистински избор за незаборавните матурски и апсолвентски прослави, како и други значајни настани за младите припаднички на понежниот пол во летната сезона која ни претстои.

Во изминатата година ЗЕРО и понуди па македонската модна сцена уникатни модели, со истакнати нијанси на италијанскиот моден шарм, кои  особено ја потенцираат грациозноста и природната убавина на жената.  Сите линии доживеаја голем успех, особено кај помладите генерации, кои сакаат да ја покажат својата храброст со носењето на смели парчиња гардероба.

Од ЗЕРО најавуваат нови колекции, кои овојпат ќе понудат модни решенија за жените од различни генерации и за различни пригоди, со цел секоја жена, носејќи ги моделите на ЗЕРО, да се почуствува елегантно, грациозно, но притоа и удобно, како и дека е во тек со светските модни трендови.

„Во текот на мај, како месец на својата годишнина, ЗЕРО БРЕНД во својот ексклузивен салон во центарот на Скопје ќе има специјални понуди и попусти за своите клиенти“, посочува бренд менаџерката Дучевска и ги покани сите девојки да го посетат атељето на ЗЕРО БРЕНД и да пробаат некој од екслузивните модели.

ЗЕРО е дел од групацијата ФЕРОИНВЕСТ/ЦЕНТРАЛИНВЕСТ и одлично се вклопи во имиџот на сериозен  бренд и деловен успех изграден во последните две децении.

Share
Scroll to Top