Зидан им се врати на тренинзите откако оздраве од коронавирус

Зидан им се врати на тренинзите откако оздраве од коронавирус

пред 8 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зиденин Зидан оздраве од коронавирус и се врати на тренизните. Од „кралскиот клуб“ објавија дека сега претседателот Флорентино Перез е позитивен на ковид 19.

Перез нема симптоми, но на тестирањето добил позитивен резултат. Веднаш заминал во самоизолација во својот дом велат од клубот.

Зидан па по двата негативни теста, утрово го водеше и првиот тренинг откако ги пропушти последните две средби на својот тим.

Share

WCOStream: Spice and Wolf II (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc anime

KissAnime: OniAi Specials anime episode 6 online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero academia

Website https://animedao.nl: Watch Protectors of Universe (Dub) animedao Episode Full animedao seven deadly sins

Watch Record of Lodoss War (Dub) Episode 13

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimebe

Osf: https://osf.io/qmc52/

Scroll to Top