Зидан им се врати на тренинзите откако оздраве од коронавирус

Зидан им се врати на тренинзите откако оздраве од коронавирус

пред 3 години

Тренерот на Реал Мадрид, Зиденин Зидан оздраве од коронавирус и се врати на тренизните. Од „кралскиот клуб“ објавија дека сега претседателот Флорентино Перез е позитивен на ковид 19.

Перез нема симптоми, но на тестирањето добил позитивен резултат. Веднаш заминал во самоизолација во својот дом велат од клубот.

Зидан па по двата негативни теста, утрово го водеше и првиот тренинг откако ги пропушти последните две средби на својот тим.

Share
Scroll to Top