Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометрите по натпреварот со Чиле

Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометрите по натпреварот со Чиле

пред 8 месеци

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. Денешниот натпревар внесе малку радост и кај ракометарите и кај јавноста, откако загубија во првите два натпревари. „Тепавме. Со Чиле нема Циле-Миле“, напиша Џабазов на „Инстаграм“.

„И уште ќе тепаме“, „Си тепавме лаганица“, „Циле Бузалевски Миле“, му коментираа фановите.

За потсетување, македонските ракометари победија во третиот натпревар од првото коло на Светското првенство. Тие со победата над Чиле се пласираа во втората фаза и ќе играат уште три натпревари, против селекциите на Белорусија, Словенија и Русија.

Share

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV: Ping Pong the Animation (Dub) anime episode 11 online free at https://animetv.cc anime tv shows list

AnimeBee: Mai no Mahou to Katei no Hi anime episode Full online free at https://animebee.to anime

Oreimo Animated Commentary (https://wcostream.cc/m/qWYB) Episode 16

Gogoanimebe doodlekit: https://gogoanimebe.doodlekit.com/

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/animefreakws

Scroll to Top