Издишете ги гумите на колата за кога ќе бега да нè вози брзо: Сашо Мијалков, возач во затворот во Струга

пред 10 месеци

По Артан Груби и Сашо Мијалков е главна тема за твитерџиите откако стана возач во струшкиот затвор. Поранешниот началник на УБК е вработен за потребите на затворот на позицијата возач, па „Твитер“ заедницата не издржа, а да не се пошегува.

Додека едни го поддржаа дека бил амбициозен и работлив човек и дека имал искуство, други се шегуваа да му ги избушат гумите на возилото за да не може да избега.

 

 

 

 

 

Share
Scroll to Top