Исусови внчиња: Велигденски рецпет

Исусови внчиња: Велигденски рецпет

пред 3 години

Рецептот популарно се прави низ Европа. Венчето ја симболизира круната што ја носел Исус на крстот, а јајцата го симболизираат раѓањето и животот. Потребно половина коцка свеж квасец 300 мл топло полномасно млеко 70 г путер 2 јајца 1 пакетче ванилин шеќер 1/2 шола шеќер 5 шоли брашно 1/2 лажиче махлеб суво грозје по желба … Continue reading Исусови внчиња: Велигденски рецпет

Текстот Исусови внчиња: Велигденски рецпет е превземен од Reporter.mk.

Share
Scroll to Top