Како да ги вметнете шорцевите во есенскиот изглед

Како да ги вметнете шорцевите во есенскиот изглед

пред 1 недела

Шорцевите беа најчест избор за светските инфлуенсерки уште минатата година, а особен хит беа и ова лето. И тоа во секоја верзија (бермуди, бициклистички, тексас), се појавија во различни комбинации за различни пригоди. 

Покрај тоа, шорцевите може да се носат на безброј различни начини – со јакна, мантил, хулахопки и чизми во текот на зимата, но исто така и со бикини, блуза и апостолки за на летни настани.

Така што, кратките шорцеви остануваат во нашите плакари и во текот на оваа студена сезона. Носете ги во комбинација на елегантен блејзер и потпетици за шик изглед, со тексас јакна и влечки за пообичен изглед, со бела кошула или маица со принт и патики, па дури и со светкав топ за вечерно излегување.

Во прилог 12 стилски начини како да ги искомбинирате шорцевите оваа есен.

1. Со кожна јакна

2. Со бела кошула

3. Со патики

4. Со проѕирна блуза

5. Со џемпер на линии

6. Вечерен топ

7. Со сако

8. Со тексас јакна

9. Со цветна кошула

10. Како дел од костимот во комбинација со блејзер

11. Со платформи

12. Со мешање на бои

Share

Watch Noobow: Mini Theater Episode 26 - 52

Watch anime online for free at KissAnime detective conan kissanime

Website https://animefreak.ws: Watch 07-Ghost animefreak Episode 25 animefreak site

Watch Jigokudou Reikai Tsuushin Episode Full

AniWatch: Yesterday wo Utatte Extras anime episode 6 online free at https://aniwatch.pro watch anime

Scroll to Top