Карди Би доби главна улога во филм

Карди Би доби главна улога во филм

пред 1 година

Американската раперка Карди Би ја доби првата главна улога и ќе глуми во филмот Assisted Living, пишува „Варајати“. Ова е нов проект на „Парамаунт пикчрс“ и ќе почне да се снима на пролет.

Филмот е комедија за која продуцентите рекоа дека наликува на филмовите „Тутси“, „Калуѓерки во акција“ и „Госпоѓа Даутфајар“. Продуценти се Темпл Хил и Стивен Лав, а сценариото е на Кај Ојегон.

Ова ќе биде втора улога на Карди Би, која во 2019 година глумеше во филмот „Хаслерс“ со Џенифер Лопез, Констанс Ву и Кеке Палмер.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 19

GoGoAnime Naruto: Shippuden

Black Clover (Dub)

watch animes GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

gogoanime pro Record of Ragnarok

tải go88
Scroll to Top