Ким Кардашијан подарува пола милион долари

пред 3 години

Ким Кардашијан на својот Твитер профил објави дека ќе им подари 500.000 долари на своите обожаватели.

„2020 година беше тешка година и многумина се загрижени дали ќе можат да плаќаат кирија, да обезбедат храна за семејството или да купат божиќен подарок за своите деца. Сакам да ширам љубов испраќајќи 500 долари на 1.000 луѓе. Ова е најубавиот период од годината”, напиша Ким .

Сè што треба да направат следбениците е во коментар на Твитер да ги напишат хаштаговите „$cashtag“ и #KKWHoliday.

Share
Scroll to Top