Магазинот „Њујоркер“ го отпушти новинарот што мастурбираше за време на состанок на Зум

Магазинот „Њујоркер“ го отпушти новинарот што мастурбираше за време на состанок на Зум

пред 1 година

Магазинот „Њујоркер“ го отпушти Џефри Тубин, еден од своите најдобри новинари, откако пред беше фатен како мастурбира за време на состанок на уредничкиот колегиум, одржан преку „Зум“. 60-годишниот Тубин беше суспендиран минатиот месец, а сега потврди дека добил отказ, но и дека ќе ја изгуби и коментаторската позиција во „Си-ен-ен“.

„Денеска бев отпуштен од ‘Њујоркер‘ по 27 години како член на новинарската редакција. Секогаш ќе го сакам магазинот и ќе ми недостигаат моите колеги“, напиша Тубин на „Твитер“.

Како што објави сајтот „Вајс“, за време на состанокот, неколкумина колеги го виделе Тубин како мастурбира на друг видеоповик. Откако беше суспендиран, Тубин призна дека направил глупава грешка, мислејќи дека камерата му била исклучена.

„Сакаме сите да бидат свесни дека работите на работното место треба да се сфатат сериозно“, соопшти компанијата „Конде наст“, во чија сопственост е „Њујоркер“.

Инцидентот се случил на 15 октомври, кога „Њујоркер“ и едно њујоршко радио правеле симулација на изборите.

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english dubbed anime One Piece

free anime online ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5

anime online ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

online anime Dragon Ball Super

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Scroll to Top