Македонија го победи Чиле во првиот контролен натпревар

Македонија го победи Чиле во првиот контролен натпревар

пред 11 месец

Македонија ја победи репрезентацијата на Чиле со 25:21, во првиот од двата контролни натпревари во ЕХФ неделата. На полувреме македонската репрезентација водеше со 15:11.

Селекторот Брестовац играше со подмладен тим, а во натпреварот не влезе капитенот Кире Лазаров. Пешевски и Серафимов беа најефикасни во репрезентацијата со по пет голови.

Следниот контролен натпревар меѓу Македонија и Чиле ќе се игра в недела, во спортскиот центар „Јане Сандански“.

Share

animeheaven app. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime to watch Naruto

Dragon Ball (Dub) Episode 151

AnimeHeaven Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9

watch subbed anime Hunter x Hunter (2011)

watch anime online AnimeHeaven My Hero Academia

Scroll to Top