Марија Шерифовиќ поради коронавирусот ја менува професијата

пред 5 месеци

Пејачката Марија Шерифовиќ поради пандемијата со коронавирусот, вели дека е принудена да ја промени професијата. Пандемијата влијаеше на голем број професии, меѓу кои и на музичарите. Тие со месеци немаа концерти и забрането им е да имаат настапи. Последиците ги почувствува и една од најпознатите пејчаки Шерифовиќ, која откри дека музичката кариера ќе ја замени со нова професија, сè до моментот додека работите не се вратат во нормала. Таа на „Инстаграм“ објави снимка во која вели дека ќе стане „Јутјубер“. View this post on Instagram Dobar vam dan. Kako smo danas ? ☕️🍪 A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on Sep 4, 2020 at 6:09am PDT „Пари нема. Ќе пејам следната година“, вели Марија која објасни дека работите за неа станувале сè потешки во периодот додека го минала во карантин. Таа објасни дека пандемијата влијаела на нејзината финансиска и здравствена состојба. Марија вли дека за времето кое го минала во карантин, таа често им се јавувала на пријателите на „Инстаграм“ и дека се гледале преку камера. „Искрено, ова е првпат во шест месеци да немаме симено. Ќе видиме како тоа ќе влијае на мојата здравствена состојба. Затоа што не работам, ова ќе ми биде единствена занимација, но и финансиски бенефит“, изјавила Марија.

Share

Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) (https://animefreak.ws/m/Mqrv) Episode 3 at website https://animefreak.ws animefreak hunter x hunter

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 8 (https://crunchyrollfree.com/m/YEBr/ep-8) at Crunchyroll premium crunchyroll free

Scroll to Top