Милан Динча од „Гранд“ стана татко, на ќерката ѝ даде старо народно име

Милан Динча од „Гранд“ стана татко, на ќерката ѝ даде старо народно име

пред 2 години

Српскиот пејач Милан Динчиќ – Динча и неговата сопруга, водителката Јелена, вторпат станаа родители. Јелена роди ќерка на која ѝ дадоа старо народно име, Митра. Веста за раѓањето на ќерката двајцата ја споделија на социјалните мрежи.

„Митра Динчиќ. Добре ни дојде“, напиша Јелена по породувањето.

Динча за српските медиуми откри дека го избрале ова име бидејќи значи „креативна, духовно силна, чесна, независна, способна да ги надмине тешкотиите и да сака со чисто срце“.

Јелена и Динча се венчаа 2018 година и веќе го имаат двегодишниот син Вукан.

Share

english anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime Pokémon Journeys: The Series

4anime tv Redo of Healer

dubbed anime 4Anime Fairy Tail

4Anime Bleach

4Anime My Hero Academia Season 4

tải go88
Scroll to Top