Мистериозна болест во Индија - Reporter.mk

Мистериозна болест во Индија – Reporter.mk

пред 11 месец

Официјални лица во Индија ја истражуваат причината за појавата на неидентификуваната болест поради која повеќе од 140 луѓе биле хоспитализирани изминатиот викенд, пренесува „Курир.рс“.

Пациентите имале широк спектар на симптоми – од мачнина до напади и паѓање во несвест, пренесува Би-би-си. Лекарите објасниле дека многумина закрепнале и бргу биле отпуштени.

Локалните медиуми велат дека пациентите направиле тестови на коронавирус, кои биле негативни.

„Луѓето што се разболеа, особено децата, изненадувачки почнаа да повраќаат откако претходно се пожалија дека очите им горат. Некои од нив се онесвестија или претрпеа напади“, изјавил еден од медицинските службеници во државната болница „Елур“ за „Индијан експрес“.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Genshiken 2: Menma Special gogoanime Episode Full gogoanime re zero

Watch Space Neko Theater Episode Full

AnimeKisa: Akikan! anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Haunted Junction animepahe Episode 12 anime online

Wantedly: https://www.wantedly.com/id/animeflixnl

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/kissanimemx/profile/

Scroll to Top