Михаел Балак се заљуби во девојката на неговиот покоен син

Михаел Балак се заљуби во девојката на неговиот покоен син

пред 2 години

Поранешниот германски фудбалер Михаел Балак е во врска со 21 години помлада девојка. Станува збор за манекенката Софи Шнајдерхан, која му беше девојка на неговиот починат син Емилио. „Билд“ пишува дека трагедијата ги зближила.

dobivaj vesti na viber

Двајцата често се гледаат, а последен пат биле видени заедно во Базел на една изложба на модерна уметност. Биле видени како се бакнуваат во Берлин. Нивни пријатели за „Билд“ велат дека годините не им претставуваат проблем.

За потсетување, Балак во кариерата играше за Баер Леверкузен, Баерн Минхен, и Челзи. Неговиот син Емилио почина минатата година во сообраќајна несреќа во Португалија.


Ќе ви се допадне

Share
Scroll to Top