Момче со аутизам учи да комунцира со помош со своето куче

Момче со аутизам учи да комунцира со помош со своето куче

пред 4 месеци

Леон Кирби Булнер е од Велика Британија. Ова 4-годишно момче има аутизам и проблем во комуникацијата со околината. Но, неговите родители велат дека ситуацијата почнала да се менува благодарение на кучето Ферн, три годишен кокер шпаниел.

Леон станал најдобар пријател со своето куче.

Неговата мајка Хејли за нивното пријателство вели: „За жал нашиот Леон е заклучен во некој свој свет, но Ферн му помогна многу, тоа беше љубов на прв поглед. Тие брзо станаа неразделни. Првите интеракции на Леон не беа со луѓе, туку со Ферн. Тој со него доби искра во очите која не сме ја виделе претходно. Вистински љубител на животните е, Ферн го опушта.“ Семејството го чува Ферн неколку години и Леон расте покрај него и се неразделни.

Share

AnimeDao god of highschool animedao: Boku no Hero Academia 5th Season (https://animedao.nl/m/OdNR) Episode 3

AniWatch animes online: Wonder Egg Priority Episode 12

Scroll to Top