Музиката на Симон Трпчески ќе се пушта во авионите на „Луфтханза“

Музиката на Симон Трпчески ќе се пушта во авионите на „Луфтханза“

пред 7 месеци

Музички дела што ги свири македонскиот виртуоз на пијано, Симон Трпчески, ќе се пуштаат во авионите на една од најпознатите светски авиокомпании, „Луфтханза“ од Германија. Музиката на Симон вклучува 16 дела од Чајковски, Бетовен, Шопен и други, но и делови од неговиот најнов албум „Македонисимо“, кој е инспириран од македонскиот фолклор.

Изборот на делата што ги свири Симон може да види и на веб страницата на Луфтханза. Оваа музика, која може да се најде под називот „Избор на познатите од Симон Трпчески“, ќе биде дел од понудата за забава во текот на летот што патниците ја плаќаат и сами ја избираат преку системот за избор на филмови, музика или игри.

Share

AnimeTV anime tv list: Horimiya (https://animetv.cc/m/nzQl) Episode 13

AniWatch animes online: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 409

Scroll to Top