Мухамед Зекири и Бисера со емотивни фотографии ја споделија роденденската честитка за ќерката Далија

Мухамед Зекири и Бисера со емотивни фотографии ја споделија роденденската честитка за ќерката Далија

пред 2 години

Далија, ќерката на генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, полни две години. Зекири често споделува фотографии од ќерка си на Фејсбук, па така и овој пат објави нејзина слика и емотивна роденденска честитка.

„Бебето е ангел испратен од Бога на земјата за да шири среќа, љубов и живост во семејството. Ние сме повеќе од благословени што имаме мал ангел како тебе. Среќен втор роденден Далија“, напиша Зекири.

Дарија е прво дете на Зекири и неговата сопруга Бисера Јордановска, новинарка и поранешна директорка на Алсат М телевизија. Тие се венчаа 2019 година, а кум на свадбата им беше тогашниот премиер Зоран Заев. Ова е втор брак на Зекири, кој од првиот брак има уште две ќерки, Лина и Канита.

Share
Scroll to Top