На Клиниката во Ниш почина таткото на Влатко Ѓорчев

На Клиниката во Ниш почина таткото на Влатко Ѓорчев

пред 2 недели

На Клиниката во Ниш  почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72), таткото на поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев.

Докторот Анѓелко Ѓорчев не се разбудил од кома во која падна откако ја примил вакцината против коронавирус во Ниш. Веста дека неговиот татко паднал во кома, предминатиот викенд ја сподели пратеникот на социјалните мрежи. Доктор Ѓорчев беше специјалист по пулмологија и алергологијаима. Медицински факултет завршил во Скопје, а докторирал на темата за  бронхијална астма, за што беше врвен специјалист.

 

 

Share

AnimeDao darling in the franxx animedao: Assassination Classroom (Dub) Episode 22

ANIMEFLIX animeflix inuyasha: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 188

Scroll to Top