Новак Ѓоковиќ вечерва во Виена ќе го брка рекордот на Пит Сампрас

Новак Ѓоковиќ вечерва во Виена ќе го брка рекордот на Пит Сампрас

пред 1 година

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, вечерва на турнирот во Виена, со победа над Хрватот Борн Чориќ, ќе успее да ја заврши годината како најдобар тенисер во светот. Ова ќе биде шеста година по ред како Ѓоковиќ ќе биде на врвот и ќе се изедначи со рекордот на Пит Сампрас.

Ѓоковиќ вечерва го игра второто коло во турнирот во Виена против Чориќ. Мечот меѓу нив двајцата ќе биде четврти, што значи дека би требало да излезат на теренот околу 17 и 30 часот.

Пред нив ќе се играат мечевите во двојки меѓу Јирген Мелцер и Едуар Рожер Васелан, против Даниел Еванс и Оливер Мараша. Потоа следат мечевите во сингл.

На централниот терен ќе излезат Џејсон Јунг и Данил Медведев, а потоа и Стефанос Циципас и Јан Ленард Штруф.

 

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime One Piece Episode 999

4Anime Hunter x Hunter (2011) Episode 141

4Anime Pokémon Journeys: The Series Episode 89

High School DxD Episode 6

4Anime Pokémon Journeys: The Series Episode 80

Scroll to Top