Од „бјути“ грешки до проширени пори

Од „бјути“ грешки до проширени пори

пред 1 година

Еден од најголемите „бјути“ проблеми, со кои се соочуваат огромен број на жени, секако се проширените пори. Врз типот на кожа дефинитивно влијае генетиката, сепак, повремено самите сме си виновни за проширените пори, затоа што правиме „бјути“ грешки кои кожата не ги простува.

Нестручно стискање на митсерите

Ако имате проблем со митсери, последната работа која би требало да ја направите е самите да ги цедите. Освен тоа никогаш нема да ја извршите работата до крај, ќе им отворите пат на нечистотиите кои ќе предизвикаат инфекција и дополнително ќе ги прошират порите.

Пречесто користење пилинг

Претераниот пилинг ќе го оштети површинскиот слој на кожата и таа, за да се заштити, ќе произведе огромни количини себум кој предизвикува помрсна кожа и попроширени пори. Пилингот на лице треба да се прави еднаш неделно и при тоа не треба да се користат никакви агресивни средства.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

free anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AnimeHeaven Black Clover Episode 166

My Hero Academia Season 3 Episode 18

My Hero Academia Season 3 (Dub)

Scroll to Top