Омилени секс пози на хороскопските знаци

Омилени секс пози на хороскопските знаци

пред 3 години

Секој човек ужива во различна поза во сексот. Астролозите откриваат кои пози им се омилени на хороскопските знаци.

Овен – каубојски стил

Овните жени сакаат да ја преземат контролата. Затоа, во позата каубојка жената ја презема и контролата во текот на водењето љубов и е можеби најидеалната поза. Овенот е класичен огнен знак кој ужива во сексот и сака сексуални фантазии. Исто така, овните обожаваат кога цврсто ги држите рацете и почнувате да бакнувате од вратот надолу.

Најкомпатибилни со: Лав, Стрелец, Близнаци, Вага и Водолија

Бик – мисионерска

Биковите сакаат традиционални секс пози. Галење, поминување со раката низ косата, гребење со нокти на грб и сличните класични потези на бикот ќе ве доведат до лудило. Исто така, бидејќи тие ја сакаат традицијата, тие исто така сакаат ред – затоа, кога имате секс со бик, не заборавајте да започнете од врвот, полека, надолу. Овој земјен знак најмногу сака да започне од косата, ушите, вратот, па надолу.

Најкомпатибилен со: Девица, Јарец, Рак, Шкорпија и Риби

Близнаци – замислени улоги

Иако ова не е стандардна позa, за близнаците ова е нешто во што тие ќе се чувствуваат сигурни. Сексот со близнаци никогаш не е досаден, но ова ќе му даде нова димензија. Ако сте срамежливи, започнете со едноставно испраќање пораки до вашиот партнер, обраќајќи му се со господин или госпоѓа. Близнаците се секогаш отворени за нови искуства, па затоа и играта со улоги е одлична игра каде што секогаш ќе можете да бидете некој друг. Ако тоа не е доволно, можете да додадете некои сексуални играчки на вашето ново искуство.

Најкомпатибилни со: Девица, Водолија, Овен и Стрелец

Рак – лотос поза

Чувствителниот рак претпочита контакт со очите. Затоа наведената поза е идеална за нив. Оваа сензуална поза им овозможува на партнерите да се гледаат едни со други, додека нозете се обвиткуваат едни со други. Раковите се романтични лица кои често бараат вистинска врска со партнерот пред да ги спуштат „sидовите“ околу нив. Затоа бидете подготвени за интензивна врска, но и многу сензуален секс.

Најкомпатибилни со: Скорпиите, Рибите, Бикот, Јарецот

Лав – „доги“ стил

Оваа позa ви овозможува да се ослободите од самоконтролата и е идеална за лавовите. Родените во знакот на лав се физички убави и одлучни индивидуи. Ако имате партнер кој е лав, опуштете се и дозволете му да биде доминантен. Помогнете им да ги соблечат панталоните и да ja соблечат маицата, истовремено поминувајќи ги со ноктите преку нивната кожа.

Најкомпатибилни со: Овен, Стрелец, Близнаци, Девица

Девица – орален секс

Девиците можеби изгледаат напнати, но нивните аналитички умови и перфекционистички склоности ги прават незаборавни партнери. Тие нема да запрат додека не се заврши „работата“ и сè додека сите не бидат задоволни. Нежното бакнување на стомакот, додека на него има шлаг или мед и повремено допирање со прстите со по некој сензуален удар ќе го натера овој знак да доживее „земјотрес“ од емоции.

Најкомпатибилно со: Бик, Рак, Скорпија, Риби

Вага – секс преку телефон

За знакот вага, сексот не мора да биде чисто физички чин. Со нив, сè започнува во мозокот. Затоа сексот во форма на телефонски разговор или испраќање пораки е големо искуство за нив. Вагите се еден од знаците кои најмногу уживаат во сексуалниот живот, а тие често сакаат да бидат послушни за време на сексуалниот однос. Тие сакаат да слушаат што треба да направат, да добијат упатства и да знаат што ќе се случи пред нивниот партнер да ги допре.

Најкомпатибилни со: Близнаци, Девица, Водолија, Лав

Скорпија – каде било освен во кревет

Родените во знакот на скорпија немаат омилена секс поза. Тие се многу интензивни и сакаат повеќекратни оргазми. За време на туширањето, додека подготвувате ручек – не е важно, тие можат да водат љубов 24/7. Марс и Плутон се планетите што владеат со Скорпиите и им даваат ненаситна желба за сексуален однос. Тие се страствени љубовници затоа бидете подготвени!

Најкомпатибилни со: Ракови, Риби, Бик, Девица

Стрелец – секс во автомобил

Стрелците се врвни истражувачи и како такви претпочитаат неоткриени територии. За нив идеален секс е оној во автомобилот на некоја непозната локација каде што првпат дојдовте. Тие се многу независни карактери и имаат потешкотии да се навикнат на одредена сексуална рутина, затоа бидете подготвени за импровизиран секс на невообичаени и неочекувани локации.

Најкомпатибилни со: Овен, Лав, Стрелец, Близнаци

Јарец – 69

Практични, ефективни и грижливи јарците се заинтригирани од можноста за истовремен оргазам. Затоа позата 69 е најдобра за нив. Јарците се познати по својот богат и редовен сексуален живот и издржливост, па доколку имате партнер јарец, одвојте малку време и само уживајте.

Најкомпатибилен со: Бик, Девица, Јарец, Скорпија

Водолија – Кама сутра поза „поени“

Водолијата е секогаш подготвена за нови предизвици, дури и во кревет. Идеален подарок за нив е Кама Сутра, но во меѓувреме додека да ја купите, позата во која ќе уживаат најмногу е – поени. Тоа е поза во која жената се потпира на рацете додека го свртува грбот на партнерот. Партнерот ги зема нејзините нозе и ги држи во воздухот. Оваа поза ќе ја направи водолијата многу среќна.

Најкомпатибилни со: Близнаци, Овен, Лав, Стрелец

Риба – секс на страна

За рибите никогаш не е доволно галење и сензуални движења. Затоа позата на страна за Рибите е одлична поза каде што двајцата партнери се на една страна и така рацете се слободни па може да се искористат за дополнително задоволство. Родените во овој знак се многу грижливи и дарежливи и поради тоа никогаш нема да го запостават својот партнер. Очекуваат многу, но враќаат уште повеќе.

Најкомпатибилни со: Скорпиите, Бикот, Девицата, Јарецот

Share
Scroll to Top