Осумгодишната Шарлот тежи четири милијарди евра, принцезата се најде на листата 10 најбогати деца во светот

Осумгодишната Шарлот тежи четири милијарди евра, принцезата се најде на листата 10 најбогати деца во светот

пред 7 месеци

Принцот Луис, најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, моментално не е на листата 10 најбогати деца во светот. Ниту принцот Арчи и принцезата Лилибет, децата на принцот Хари и Меган Маркл, не влегоа во првите 10 најбогати.

Општо е познато дека познатите личности заработуваат милиони. Тие можат да си дозволат се што сакаат. Некои се расфрлаат и трошат непромислено, додека други помудро управуваат со своето богатство. Она што на многумина често им недостасува е тоа што нивните деца се исто така многу богати уште од најрана возраст.

Компанијата„Аутдор тојс“ спроведе истражување за нето вредноста на најпознатите деца во светот.

Близу врвот на листата – принцезата Шарлот
Веројатно никого нема да изненади што најмладите членови на кралското семејство се на врвот на листата на најбогати деца во светот. Принцезата Шарлот (8), ќерка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, е на тронот со нето богатство од 4,1 милијарди евра.

Зад неа е нејзиниот брат Џорџ (10), чија вредност се проценува на 3,3 милијарди евра. Третото место го заземаат Жак, престолонаследник на Монако и Маркиз од Бо од кнежевската династија Грималди. Неговото богатство е 943 милиони евра.

Богати се и децата на Ким Кардашијан, Салма Хаек, Кејти Холмс
Меѓу првите 10 се и Сторми Вебстер, ќерка на Кајли Џенер и Тревис Скот, Норт Вест, ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест, Јутјуберите Влад и Ники, Валентина Палома Пино, ќерка на Салма Хајек и Франсоа-Анри Пино, Макс и Ема. Марибел Муниз, близнаците Џенифер Лопез и Марк Ентони, Сури Круз, ќерка на Кејти Холмс и Том Круз и Блу Ајви Картер, ќерка на Бијонсе и Џеј Зи.

 

 

Share
Scroll to Top