Откако ја раскина веридбата, Деми Ловато призна дека е лезбејка

Откако ја раскина веридбата, Деми Ловато призна дека е лезбејка

пред 3 месеци

Откако пејачката Деми Ловато ја раскина веридбата со Макс Ехрике, само два месеци откако тој ја запроси, таа јавно призна дека е лезбејка. Пејачката призна дека повеќе сака жени и дека љубовта кон истиот пол силно влијаела на неа.

Откри дека додека била многу млада, гледала филм во кој две жени водат љубов и дека истиот силно влијаел на неа.

„Бев многу млада и можеби во таа доба не требаше да го гледам тој филм. Но, го изгледав. Во моментот кога ја гледав сцената со нив двете каков водат љубов во парк, си помислив дека и мене тоа ми се допаѓа. Дека сакам да пробам. Не гледам ништо лошо во тоа ако пробам да експериментирам. Собрав храброст и одлучив да истапам јавно. Ова е нешто кое за првпат го слушаат и некои членови од моето семејство. Едноставно не сакам повеќе да ја кријам мојата вистинска природа“, изјавила Деми.

За потсетување, Деми и Макс објавија дека се во врска пред шест месеци. Четири месеци подоцна се верија. Извори блиски до двојката изјавиле за американските медиуми, дека причината за нивната разделба била физичката одвоеност поради деловните обврски.

 

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top