Пеле се прости од Марадона: Еден ден на небото заедно ќе шутираме топка

Пеле се прости од Марадона: Еден ден на небото заедно ќе шутираме топка

пред 1 година

Бразилската фудбалска легенда Пеле се прости со својот стар пријател Диего Марадона велејќи дека е жално да се загуби пријател на ваков начин.

Марадона почина во средата од срцев напад на само 60 години по што аргентинскиот претседател Алберто Фернандез прогласи три дена национална жалост во земјата.

„Сигурно еден ден ќе шутираме топка заедно на небото горе“, се вели во кратката објава на Пеле дадена до „Ројтерс“.

Иако во текот на годините ги разделуваше генерациски јаз, како и национален јаз во лутото јужноамериканско ривалство Аргентина – Бразил, двајцата фудбалери подоцна во животот си праќаа пријателски пораки еден на друг.

Share

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime AniWatch Fairy Tail (Dub)

AniWatch Death Note

anime websites Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 10

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 495

tải go88
Scroll to Top