Пејачката Ивана Петерс итно оперирана по напад на жолчката

Пејачката Ивана Петерс итно оперирана по напад на жолчката

пред 2 месеци

Пејачката Ивана Петерс пред неколку дена била итно пренесена во болница поради напад на жолчката и лекарите веднаш ја оперирале. Операцијата поминала без компликации, а Ивана се чувствува добро, пишуваат српските медиуми.

„Во неделата Ивана отиде на доктор бидејќи имаше силни болки во пределот на жолчката, но немаше тешки компликации. Во вторникот ја оперираа, жолчката ѝ е извадена и неколку камчиња. Сè е направено лапараскопски, но мораше да биде со целосна анестезија поради проблемите кои ги има со срцето. Операцијата помина супер и таа е веќе дома“, рекол извор близок до пејачката за Пинк.

Ивана, која е пејачка и композитор, се прослави во 1990-те години како членка на групата „Тап 011“ каде што пееше заедно со Гоца Тржан. Потоа долги години настапуваше со „Негатив“. Публиката се сеќава на неа и како член на жирито во „Пинкови ѕвезди“, а се натпреваруваше и во шоуто „Твоето лице звучи познато“.

 

Share

AnimeDao: Fushigi na Somera-chan anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao food wars

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Paradise Kiss (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Website https://animeflv.uk: Watch Chibi Kero: Secret of the Kero Ball!? animeflv Episode Full anime to watch

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top