Подварок по оригинален старински рецепт

Подварок по оригинален старински рецепт

пред 1 година

1 кисела зелка (до 2 кг)

1 главица кромид

150 мл свинска маст

свинско месо

свинска сланина

црн пипер

лаворов лист

Подготовка:

Исечете ја зелката на ситни парчиња, малку измијајте ја и процедете ја.

Загрејте ја маста, па на неа динстувајте ги ситно исечканиот кромид и зелката. Потоа додадете ги месото што претходно го исечкавте и пржете сè заедно  20-ина минути. Динстуваната смеса зачинете ја со црн пипер по вкус и со лаворов лист, а потоа ставете ја во земјен сад. Парчињата сланина ставете ги над измешаната смеса. Печете додека зелката не стане мека, на 200 степени околу еден и пол или 2 часа. Се сервира со компир.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english anime High School DxD

AnimeDao My Hero Academia Episode 10

watch anime Fairy Tail (Dub)

watch anime free My Hero Academia Season 5 (Dub)

Dragon Ball Super (Dub)

tải go88
Scroll to Top