Полицијата растури корона-забава во гаража во Карпош

Полицијата растури корона-забава во гаража во Карпош

пред 9 месеци

Осум лица вчера правеле забава во подземна гаража на улицата Анкарска во Карпош во три часот по полноќ.

Од МВР ја потврдија веста и рекоа дека во друштвото сите биле на возраст од 26 до 34 години.

Од таму велат дека тие се приведени и задржани во полициска станица затоа што не се придржувале на забраната за групирање повеќе од четири лица, а со цел спречување ширење на коронавирусот.

 

Share

Website https://animetv.cc: Watch Kanokon Specials animetv Episode 13 hunter x hunter anime tv

AnimeKisa: Mahoromatic: I'm Home! anime episode 2 online free at https://animekisa.in dubbed anime

JOKER 3rd Season Episode 13

Cardfight!! Vanguard Gaiden: If Episode 26

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/

Rosalind: http://rosalind.info/users/animeflixnl/

Scroll to Top