После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

После година ипол одмор, за два месеци Цеца со заработка од 300.000 евра

пред 3 години

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ за 10 концерти во јули и август, ќе земе 300 000 евра, оти како пренесуваат српските медиуми,  30 илјади евра е хонорарот за нејзин настап.

После година ипол пауза, Цеца постјано е на настапи. Претходните денови таа веќе пееше во Љубовија, кога настапи пред неколку илјади луѓе на отворено, по најголем дожд, а неколку дена подоцна пееше и во дискотека во Будва.

До крајот на месецот ќе имаат уште една тезга, во Врњачка Бања на стадионот, додека во август ќе има уште седум концерти. Таа освен двата концерти во Македонија ќе ги посети Југово, Швр Sиг, Сокобања, Лесковац и повторно ќе ја посети Црна Гора.

Share
Scroll to Top