Почина актерот Мајк Хагерти од култната серија „Пријатели“

Почина актерот Мајк Хагерти од култната серија „Пријатели“

пред 9 месеци

На 68-годишна возраст починал Мајк Хагерти, гостин актер во серијата „Пријатели“. Информација на социјалните мрежи  ја сподели Бриџит Еверет, неговата колешка од шоуто на HBO „Somebody Somewhere“, но причината за смртта не е наведена, пренесува Daily Mail.

dobivaj vesti na viber

Актерот остана запаметен по впечатливата улога на Тригер, задолжен за одржување на зградата во која живее Моника Гелер.

Првпат се појавил во втората сезона од серијата, а последното појавување било во осмата сезона. Публиката најмногу по памети по сцените што ги имаше со Мет Ле Блан, кога вежбаат танц.

Share
Scroll to Top