Почина Лиз Шеридан, уште една ѕвезда од серијата „Сајнфилд“

Почина Лиз Шеридан, уште една ѕвезда од серијата „Сајнфилд“

пред 2 години

Глумицата Лиз Шеридан, позната по нејзината улога во серијата „Сајнфилд“, почина на 93 години. Таа починала во петокот од природна смрт, пренесе TMZ. Шеридан почина само две недели по Естел Харис која исто така почина на 93 години.

Двете во серијата „Сајнфилд“ ги глумеа мајките на главните ликови Џери и Џорџ Костанза. Шеридан ја глумеше Хелен Сајнфилд во 21 епизода од 1990 до 1998 година.

Шеридан е родена во Њујорк, а кариерата ја почна работејќи како танчерка во ноќни клубови каде го запознала Џејмс Дин во раните дваесет години од минатиот век. Двојката беше во кратка врска во 1952 година. Таа напиша и книга „Дизи и Џими: „Мојот живот со Џејмс Дин: Љубовна приказна“.

Share
Scroll to Top