Почина плејбој ѕвездата Рејчел Ми, фановите собираат пари за нејзиниот едногодишен син

Почина плејбој ѕвездата Рејчел Ми, фановите собираат пари за нејзиниот едногодишен син

пред 1 година

Рејчел Ми, инфлуенсерка и модел на платформата „Онли фанс“, почина на 25 години.  Пред нејзината смрт таа на социјалните мрежи ја отворила страницата GoFundMe за да собере пари за иднината на нејизниот син Кајро.

Ми била позната и како Рејчел Кејтлин, по потекло е од Њукасл и имала над 40.000 следбеници на Инстаграм, кои често ги користела за да ги покаже своите манекенски вештини и да ги промовира на своите страници на „Онли фанс“ и „Плејбоj“.

„Овој Божиќ ќе биде прв за Кајро, а неговата мајка нема да биде со него, сите сме толку тажни поради оваа страшна вест. Чувствуваме дека можеме да собереме средства за иднината на Кајро само за да го отстраниме притисокот од семејството на Рејчел и да помогнеме на некој начин. Или дури и да му дадеме на Кајро малку предност во животот со собирање средства во спомен на неговата прекрасна мајка“, стои во објавата на страницата за собирање средства.

Вториот GoFundMe беше формиран наводно во име на семејството на манекенката за трошоците за нејзиниот погреб, при што беа собрани 5.000 фунти од потребните 10.000 фунти.

Share
Scroll to Top