Почина режисерот Иван Чунихин - Reporter.mk

Почина режисерот Иван Чунихин – Reporter.mk

пред 8 месеци

Денеска почина режисерот и филмски и тв-монтажер Иван Чунихин. Неговите остварувања оставија траен белег на македонската видеосцена. Тој ќе остане запаметен по својата богата филмска и монтажерска кариера, особено во периодот додека работеше во МТВ на делата како „Бушава азбука“, „Микско“ и „Ана“, „Мокош“, а работеше и на реализацијата на бројни концерти, телевизиски проекти, театарски претстави.

 

Share

AnimeDao ahiru no sora animedao: My Hero Academia 2 (https://animedao.nl/m/xOby) Episode 25

WCOStream wcostream hunter x hunter: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 9 (https://wcostream.cc/m/KrxW/ep-9)

Scroll to Top