Почина седумкратниот шампион во Тетрис

Почина седумкратниот шампион во Тетрис

пред 4 месеци

Седумкратниот шампион во Тетрис, Џонас Нојбауер, починал на 40 годишна возраст од ненадејни здравствени проблеми. Нојбауер дал значаен придонес во популаризација на Тетрисот како е-спорт, а на светското првенство во класичен Тетрис победил седум пати.

-Не можевме да побараме подобр шампион. Џонас,  ќе ни недостасуваш, те сакаме и благодарни сме што не инспирираше секогаш да бидеме што подобри. Почивај во мир, стои во објавата на Твитер.

Share

ANIMEFLIX animeflix plunderer: Assassination Classroom (Dub) Episode 22

WCOStream the flintstones wcostream: Watch Black Clover (Dub) Episode 82 (https://wcostream.cc/m/WdLr/ep-82)

Scroll to Top