Почина таткото на Ричард Гир, семејството на глумецот со емотивна порака се простија од него

Почина таткото на Ричард Гир, семејството на глумецот со емотивна порака се простија од него

пред 1 година

Хомер Џорџ Гир, таткото на глумецот Ричард Гир почина на 101 година. Тажната вест ја објави сопругата на Ричард. Објави дека Хомер отсекогаш бил хумана личност и дека на сите ќе им недостига.

Хомер беше оженет со Дорис со која се запознале во средно школо и имаа пет деца.

 

 

Share
Scroll to Top