Почна снимањето на „Северен пол“ – осми филм кој се снима според ковид-19 протоколите

пред 9 месеци

После неколкуте филмски проекти кои се реализираа во отежнати услови со следење на Ковид -19 протоколите за снимање филмови, неделава почна снимањето на краткиот игран филм „Северниот пол” во сценарио и режија на Марија Апчевска, а во продукција на Кино Око.

Главните улоги ги играат Антонија Белезелкоска и Лука Митев. Директор на фотографија е Владимир Самоиловски, сценограф Кирил Спасески, костимограф Билјана Гргур, шминкер Горан Игњатовски, а тон снимател Игор Поповски. Филмот е копродукција помеѓу Македонија и Србија. Продуцент е Роберт Насков, а копродуценти Милош Љубомировиќ, Горан Тодориќ (Сервиа Филм).

Снимањето ќе се одвива на локации во Скопје и Македонска Каменица до 31.01.2021 година.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Darker than Black: Gemini of the Meteor (Dub) animepahe Episode 12 anime pahe

Yu-Gi-Oh! VRAINS (https://wcostream.cc/m/PEma) Episode 120

Website https://animefreak.ws: Watch Saber Marionette J to X (Dub) animefreak Episode 26 anime websites

ANIMEFLIX: Blade of the Immortal anime episode 13 online free at https://animeflix.nl anime stream

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49244953/profile

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Scroll to Top