По осум години Камерон Дијаз првпат ќе снима филм

пред 2 години

Американската глумица Камерон Дијаз по осум години првпат ќе снима филм. Таа ќе глуми во филм на Нетфликс, објавија продуцентите на филмот.

var ai_script = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_viewport (ai_script [ai_script.length – 1]);

„Камерон Дијаз официјално се враќа од пензија. Таа ќе глуми со Џејми Фокс во нов филм на Нетфликс и имаме една неочекувана личност на која ѝ благодариме што ја вративме во акција“, пишува во објавата на Нетфликс на Твитер.

Снимањето на филмот допрва треба да почне и засега не е откриен ни насловот на филмот.

Дијаз, која се прослави со „Маска“, „Небо од ванила“, „Чарлиевите ангели“, пред осум години се повлече од глумата и тогаш кажа дека најверојатно никогаш нема да снима.

Share
Scroll to Top