Прв медал за Македонија во одбојка на плажа

Прв медал за Македонија во одбојка на плажа

пред 2 години

Прв медал за Македонија во одбојка на плажа на Балканскиот шампионат до 20 години кој се одржува деновиве во Косово. Макдеонските одбојкарки Бојана Маројевиќ и Мила Стевановска освоија сребрен медал откако два дена предходно издвоија пласман во финалето.

Share
Scroll to Top