Претставата „За нашиот Горан“ ќе се игра во Градски парк 

Претставата „За нашиот Горан“ ќе се игра во Градски парк 

пред 2 години

Во Градски парк на Франкофонијата, утре (29 август)  децата од актерската школа на Весна Петрушевска ќе ја играат театарската претстава „За нашиот Горан“.  Почетокот на преставта е во 20.30 часот и ова е уште една можност да се поглдне прествата посветена на писателот и драматург Горан Стефановски.

dobivaj vesti na viber

Младите глумци утревечер пак ќе ги оживејат ликовите и репликите од книгата „Стапица“ што ја напиша Стефановски.

 

За посетување, во март во МНТ се одржа премиерата на театарската претстава „За нашиот Горан“, во режија на Весна Петрушевска. Прества која беше поздравена со долг аплуз од публиката по изведбата на децата актери.

Share
Scroll to Top