„Принцезата е еб*на идиотка“, вели најплатениот музички менаџер во Англија за внуката на кралицата

„Принцезата е еб*на идиотка“, вели најплатениот музички менаџер во Англија за внуката на кралицата

пред 4 години

Стјуарт Камп, најплатениот музички менаџер во Англија, ја навреди внуката на британската кралица Елизабета, 30-годишната принцеза Евгенија. Таа е ќерка на принцот Ендру, обвинет за педофилија, нарекувајќи ја „ебана идиотка“ за опасниот инцидент што го предизвика и што можеше да заврши фатално за познатиот пејач Ед Ширан, пишува The Mirror.

Во замокот Виндзор се одржала забава во 2016 година, на која меѓу гостите беа и Ед и пејачот Џејмс Блант. Во еден момент, пијаната Евгенија на шега сакаше со меч да го назначи Џејмс за витез, но тоа го стори толку невешто што го пресече образот на Ед. Беше чиста среќа, тврди менаџерот на Ед, што не го пресекла посериозно или му го повредило окото.

-Не лажам, тоа се случи само затоа што некој е ебан идиот, кој смета дека е во ред да го извади мечот од ѕидот додека е во таква состојба. Со тоа, вие само повикувате на неволја – додаде тој.

Принцезата во моментов е бремена и треба да се породи на почетокот на следната година.

Share
Scroll to Top