Промена на трендот на шминкање во последните пет години

Промена на трендот на шминкање во последните пет години

пред 7 месеци

Новиот предизвик на ТикТок покажува како трендовите на шминкање се променија за само пет години. Љубителките на мејкапот покажаа како се шминкале во 2016, а како се шминкаат сега.

Наместо мат подлоги, сега се преферираат природни бои. Сенката е минимална, а коректорот се користи само онаму каде што е потребен. Повеќето производи сега се темелат врз база на креми, вклучувајќи ги контурите, бронзерот и руменилото. Мат кармините се заменети со сјај. Резултатот е природен и свеж изглед.

Погледнете ги нивните видеа и самите уверете се.

@dominiqueallison2016 vs 2021 😌 ib @lenkalul @klaudiasyd ##2016vs2021♬ mrs magic – eggs
@keilidhmuaWho even is she ? ##makeup ##2016vs2021 ##transformation ##beautyroutine♬ original sound – KeilidhMua

Share

Girls & Panzer: Saishuushou Part 2 Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Shin Mitsubachi Maya no Bouken (Dub) 4anime Episode 52 4anime

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Yawaraka Sangokushi Tsukisase!! Ryofuko-chan Episode 4

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/gogoanimebe

Scroll to Top