Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус

Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус

пред 1 година

Светскиот пејач Роби Вилијамс е позитивен на ковид 19, пишуваат британските медиуми. Пејачот во моментов се наоѓа во карантин, пишува „Дејли Мејл“.

Тој ќе остане во карантин во следните две недели. Таблоидите во изминатиот период пишуваа дека Роби со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца беа на островот Сент Бартелеми, каде изнајмиле вила која чини 120.000 евра неделно.

Се претпоставува дека токму тука Вилијамс се заразил со ковид 19, но неговите претставници за печатот одбија да коментираат на оваа тема.

 

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Kiss x Sis (TV)

AnimeDao Black Clover (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 147

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 6

tải go88
Scroll to Top