Салма Хајек гради куќа на хрватски остров

Салма Хајек гради куќа на хрватски остров

пред 11 месеци

Актерката Салма Хајек гради куќа на хрватски остров, ова во подкастот „Средин“ го откри мостарскиот архитект Амер Тановиќ, кој моментално работи на доизградба на хотелот Хилтон во Риека, како и на куќата на Салма.

„Тоа е мал остров во Хрватска, не би сакал сега да изнесувам детали, воопшто не е во ред“, открил тој и додадл дека куќата на Салма на островот е нејзиниот начин да избега од центарот на вниманието.

Тој вели дека на почетокот не ја препознал затоа што не знае како изгледаат некои актери, а работата ја добил преку неговата матична компанија во Њујорк.

„Знаат дека сум во овој дел и дека имам проекти на кои работам овде, па ме замолија да бидам нивен клиент и да го земам проектот ако можам и ако ѝ се допадне“, рекол тој.

Архитектот изјавил дека Салма е едноставна жена која ужива во Хрватска и дека не и требаат телохранители на нејзиниот остров и дека може да биде во мир со семејството и пријателите.

Актерката е во брак со францускиот бизнисмен Франсоа-Анри Пино од 2009 година, а ја имаат ќерката Валентина.

Салма се заљуби во Хрватска во 2019 година додека го снимаше филмот „Телохранителот на сопругата на убиецот“ со Рајан Рејнолдс и Семјуел Л. Џексон во Хрватска.

Share
Scroll to Top