Свежо цвеќе и „Скопско“ на годишнината од смртта на Аки Рахимовски

Свежо цвеќе и „Скопско“ на годишнината од смртта на Аки Рахимовски

пред 1 година

Синот на  легендарниот фронтмен на „Парни ваљак“ Аки Рахимовски, Кристијан , објави емотивна порака за годишнината од смртта на неговиот татко.

„Недостигаш тато. Ништо помалку не болиш од претходно. Се борам со некоја тага во себе како со ветерници, попусто. Спиј мирно, тато. Тука си, те чувам. Сите те чуваме. Спиј мирно“ – напиша Кристијан.

На годишнината од смрта на Аки на гробиштата во Загреб осамнаа букети и шишиња со „Скопкско“ омиленото пиво на Аки кои ги оставија неговите обожаватели.

 

 

 

 

Share
Scroll to Top