Силвио Берлускони итно пренесен во болница поради проблеми со срцето

Силвио Берлускони итно пренесен во болница поради проблеми со срцето

пред 1 година

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, бил итно пренесен во болница во Монако поради проблеми со срцето, потврди неговиот личен лекар Алберто Зангрило. Тој за италијанските медиуми кажал дека го видел Берлускони (84) во понеделникот и дека решил да го префрли во блиската болница, но и дека смета дека не е паметно да го донесат во Италија, која е оддалечена околу 15 километри.

Во моментов не се знае каква е здравствената состојба на Берлускони и дали неговите проблеми со срцето се надминати.

Берлускони имаше операција на срцето во 2016 година, а преживеа и рак на простата. Тој лани во септември беше хоспитализиран поради короната, а откако се опорави, изјави дека вирусот бил „еден од најопасните предизвици за неговиот живот“.

 

Share

anime freak site. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Naruto Episode 217

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeFreak To Your Eternity

anime freak tv Attack on Titan Final Season

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 10

Scroll to Top