Синот Арнолд Шварценегер го сними првиот филм

Синот Арнолд Шварценегер го сними првиот филм

пред 3 години

Синот на познатиот глумец Арнолд Шварценегер, Џозеф Бин тргна по стапките на неговиот татко. Тој почна да го снима филмот „Лава“, кој е прв целосно финансиран со криптовалути со знакот на Bitflix.

Многу сум возбуден што го снимам филмот „Лава“, рече Џозеф, кој денес е во одлично односи со неговиот татко и често одат заедно да вежбаат во теретана.

Баен е активен на социјалните мрежи, па на „Инстаграм“ често објавува како тренира. Тој откри дека сака да тргне по стапките на неговиот татко и Холивуд.

Иако работата на филмот засега не е позната, неговите обожаватели се воодушевени од фотографијата на сетот.

„Генетиката е јака. Баш личиш на Арнолд. Ист си како татко ти“, му напишаа пријателите.

Џозеф повеќе пати ја сними една од најпознатите пози на Шварценегер од неговите денови на бодибилдинг. Самиот Шварценегер едно време рече дека не знаел дека Џозеф му е син се додека тој не наполни 7 години и не почнал да личи на него.

За потсетување Арнолд го доби синот со неговата поранешна домашна помошничка Пети Баен. Неговата поранешна сопруга Марија Марија Шрајвер, за аферата дозна во 2011 година дури по 25 години брак. Таа тогаш побара развод. Арнолд со неа има уште два сина и две ќерки.

 

Share
Scroll to Top