Синот на Шумахер во врска со девојка од Босна

Синот на Шумахер во врска со девојка од Босна

пред 10 месеци


Синот на легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер, Мик е во врска со Лаила Хасановиќ од Босна. Возачот на Хас објави и заедничка фотографија за да ја потврди врската.

Лаила има потекло од Сребреница, а пораснала во Данска. Таму работела како манекенка и се натпреварувала на натпреварот за Мис на Данска.

На „Инстаграм“ ја следат над 200.000 луѓе, а често објавува провокативни фотографии.


Share
Scroll to Top