Слатко од дуњи - Reporter.mk

Слатко од дуњи – Reporter.mk

пред 8 месеци

Потребно:

1 кг дуњи
500 г шеќер
2 чаши вода
сок од 1 лимон
2-3 ливчиња слаткарче

Приготвување:

Исчистените дуњи изрендајте ги на крупно ренде. Сварете сируп од шеќерот и вода, додадете ги дуњите и варете додека не почнат да се згуснуваат. Додадете го и сокот од лимон и ливчињата слаткарче и топлото слатко префрлете го во загреани тегли и затворете ги.

Share

AnimeTV m2 chia anime tv: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animetv.cc/m/y22N) Episode 12

4Anime anime stream: Watch Gintama Episode 106 (https://4anime.biz/m/vyJ/ep-106)

Scroll to Top